Asistanlık Programı

Asistanlık Programı

‘Asistan Eğitmen’ Yetiştirme Programı 2 Başlıyor ! Bugüne kadar birçok dans eğitmeni yetiştiren Latino yeni eğitmen adaylarını bekliyor !
…Bilgi için lütfen okuyunuz…
Amacımız; başta SALSA dansı olmak üzere, yanı sıra diğer SOSYAL DANS KURSLARININ sosyal sınıflarında görev alabilecek, danslar hakkında teknik, içerik, bilgi ve uygulama becerisine sahip, ilk etapta eğitim verme aşamasında eğitmenlere yardımcı olabilecek, daha sonrasında da iyi bir eğitmen olmaya aday, nitelikli ‘asistan eğitmen’ ler yetiştirmektir.

Hedefimiz; asistan adayı ortalama 12-15 aylık eğitim sonunda değerlendirmelerden başarı ile geçtiği takdirde Latino Dans Stüdyosu Okulları’nda ‘asistan eğitmen’ kadrosu olarak çalışmaya başlayacaktır. Sonrasında ‘eğitmen’ olarak görev alabilmek için eğitim ve bilgi düzeyi, deneyim ve gelişimi göz önünde bulundurulacak olup bireysel planlama yapılacaktır.

GENEL BİLGİ:
Dans eğitmenliği keyifli ve güzel bir meslek olmasının yanı sıra göründüğünün aksine zor bir meslektir. Dans eğitmeni olmak sadece dans dersi vermek değildir. Dışarıdan bakıldığında işin sadece eğlenceli kısmı görünse de işimizin arka planı çok kapsamlı, yorucu ve zordur. Eğer bir eğitmen işini en iyi şekilde yapmak, kaliteli eğitim vermek ve olumlu geri dönüşler almak istiyorsa, azmi ve çalışkanlığı ile bu zorlukların üstesinden gelebilir.Teknik dans ve müzik bilgisine sahip olmak, öğrenme ve öğretebilme becerisi, koreografi yapabilmek, liderlik edebilmek, iyi sosyal ilişkiler kurabilmek, sabırlı olmak, insan psikolojisini mümkün olduğunca anlayabilmek, empati yapabilmek, esnek çalışma saatlerine uyabilmek, organizasyon yapabilmek, bir eğitmenin sahip olması gereken özelliklerden bazılarıdır. Bunların yanı sıra derslerde, pratiklerde ve dans gecelerinde öğrencilerini gözlemlemek ve rehberlik etmek de görevlerinin içindedir.

DERS GÜN/SAATLERİ:
Haftada 1.30 – 2 saatlik bir eğitim süresi belirlenmiş olup, program ders gün ve saatleri değişkenlik gösterebilir, ders süresi arttırılabilir ve azaltılabilir.
Ayrıca temel eğitim verildikten sonra, adaylara uygun farklı gün ve saatlerde staj dersleri olacaktır.
Programda yapılabilecek değişikliklerde stüdyonun, eğitmenin ve asistan adaylarının uygunlukları göz önünde bulundurularak ayarlamalar yapılmaya çalışılacaktır.
Asistanlık dersleri KAVAKLIDERE ŞUBEMİZDE, staj dersleri ise farklı şubelerimizde olabilir.

—— PROGRAM BAŞLANGIÇ TARİHİ: 28 NİSAN CUMARTESİ 17:00-19:00

ADAYLARDA İSTENİLEN ÖZELLİKLER:
-Dans eğitimi almış ve dans etme deneyimine sahip (tecrübe süresi ‘bireysel’ olarak değerlendirilecektir)
-Dans etmeye ve öğretebilmeye uygun fiziksel özelliklere sahip olmak
-Öğrenme ve öğretebilme niteliklerine sahip
-Yüksek iletişim becerisi olan
-Düzgün diksiyon, konuşma ve anlatma yeteneğine sahip
-Sabırlı, azimli, sakin ve çözüm odaklı, pozitif kişiliğe sahip
-Profesyonellik ilkelerine sahip
-Ekip çalışmasına uyumlu
-Çalıştığı kuruma sadık
-Hafta içi akşam ve hafta sonu çalışma saatlerine uyum sağlayacak

BAŞVURULAR:
-ADAY BAŞVURULARI 25 NİSAN ÇARŞAMBA 21.30’A KADAR YAPILACAKTIR.
-PROGRAMIN AYLIK ÜCRETİ 300 TL’dir. (Mevcut kursiyerlerimizden bu programa başlayacak olanlar, devam ettikleri derslerde ücret ödemeyecektir)
-ADAYLARIN KİŞİSEL ÖZELLİKLERİNİ, DANS GEÇMİŞLERİNİ VE NEDEN BU PROGRAMA KATILMAK İSTEDİKLERİNİ ANLATTIKLARI -EN FAZLA 2 SAYFA A4 FORMATINDA WORD DOKÜMANI-YAZIYI latino@studyolatino.com adresine e-posta göndermesi gerekmektedir.
-BAŞVURULAR NETİCESİNDE ADAYLARIN BİLGİLERİ DEĞERLENDİRİLECEK OLUP, YAPILACAK YÜZYÜZE GÖRÜŞMENİN ARDINDAN BAŞVURULARI ONAYLANAN ADAYLARA GERİ DÖNÜŞ YAPILACAKTIR.
-ADAYLIKLARI KESİNLEŞENLER, KESİN KAYITLARINI 26-28 NİSAN TARİHLERİNDE LATİNO KAVAKLIDERE ŞUBESİNE ŞAHSEN YAPTIRACAKLARDIR.

ÖNEMLİ NOT: Bu program sadece Latino Dans Stüdyoları için hazırlanmış olup başka bir kurum ya da kuruluşu etkilemez. Latino, program işleyişi ve içeriği üzerinde her türlü değişikliği yapabilir. Program sonunda asistanlık ya da eğitmenlik için herhangi bir garanti verilmez.

Latino Dans Stüdyosu Kavaklıdere Şubesi
03124674910 ve 05530674910
www.latinodans.com

Leave a Reply